Практичен комодитет

Овој простран и разновиден компактен градски автомобил одговара на се што ќе ви донесе вашиот зафатен живот. Без разлика дали пакувате многу намирници или багаж за викенд одмор, ќе имате многу багажен простор и флексибилност да го живеете животот во потполност. Ќе ги цените и многуте паметни функции за удобност и флексибилниот, простран багажник кој е еден од најголемите во неговиот сегмент.

Флексибилен простран багажник

Флексибилен простран багажник

Еден од најголемите багажници во сегментот со 252 литри е многу прилагодлив. Преклопете ги задните седишта што се преклопуваат со една рака за да добиете вкупно 1.050 литри багажен простор.

Безжично полнење

Безжично полнење

Безжичната подлога за полнење која е  сместена во централната конзола ви овозможува лесно полнење на компатибилни паметни телефони со овозможен Qi без употреба на кабли.

USB-C приклучоци напред и назад

USB-C приклучоци напред и назад

Уживајте во брзото полнење и универзалната компатибилност со приклучоците USB-C на предната и задната страна на i10. На предната страна има и USB-A приклучок за податоци.

4 или 5 седишта

4 или 5 седишта

Изненадувачки е просторот за автомобил со оваа големина. i10 е достапен со четири или пет седишта.

Задна паркинг камера

Задна паркинг камера

 Олеснување на движењето наназад. Задната паркинг камера ви овозможува непречен поглед зад вашето возило i10 додека се движите назад.
8 инчен екран на допир

8 инчен екран на допир

Големиот екран на допир од 8“ е поставен во предниот дел во средина, кој ви овозможува да уживате во совршена видливост и лесна контрола на системите на возилата, системот за информации и забава, системот за навигација и информациите за сообраќајот во реално време. Благодарение на безжичниот Apple CarPlay™ и Android Auto™, можете да ги пресликувате апликациите и музиката од вашиот паметен телефон на екранот без никакви проблеми при приклучувањето.
Целосно автоматизиран клима уред

Целосно автоматизиран клима уред

Баш како што ти се допаѓа. Со целосно автоматизиран систем за климатизација, се што треба да направите е да ја поставите саканата температура и автомобилот ќе го направи останатото.
Одличен простор за складирање

Одличен простор за складирање

Од отворениот простор над совозачката фиока до големите прегради на вратите, целосно новиот i10 доаѓа со многу практично кое одговара на вашите потреби. Исто така, нуди волумен на багажникот од 252 литри и 1050 литри со преклопени седишта, фиока за багаж на две нивоа и преклопување со една рака на задните седишта.
E-Call за поголема безбедност

E-Call за поголема безбедност

Целосно новиот i10 автоматски ќе повика помош доколку се случи несреќа и ако воздушните перничиња се активирани. Можете исто така да го притиснете копчето SOS за итна помош 24/7, 365 дена во годината. Сега е ажуриран со втората генерација на системот eCall базиран на 4G мрежата.

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 0.47MB Ценовник ново i10
PDF dokument | 0.45MB Ценовник ново i10 N-Line
PDF dokument | 0.4MB Акциски ценовник Hyundai i10

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.