Движете се напред. Оставете голем впечаток.

Во животот, малите нешта прават голема разлика. Како i10. Со својот напреден, експресивен дизајн и огромен избор на најсовремена технологија, овој паметен модерен градски автомобил ви дава флексибилност да живеете според вашите сопствени правила.

Движете се напред. Оставете голем впечаток.

Нов впечатлив дизајн

Мазните линии и силните контрасти во дизајнот на i10 веднаш привлекуваат внимание. Новите LED дневни светла напред се интегрирани во црната широка решетка. Напредниот дизајн на извајаните предни светла дава изразен спортски впечаток. А во внатрешноста на стилската кабина, новото амбиентално осветлување, новата дигитална инструмент табла со најновата мултимедијална технологија ќе ве воодушеват со неговата едноставност и модерен изглед.

Нов впечатлив дизајн

Совршен за мали простори и големи моменти

Градските улици понекогаш може да бидат тесни. Ќе ви се допадне овој паметен градски автомобил и неговата неочекувана леснотија на управување кога станува збор за движење и паркирање во тесен простор. Иако е долг само 3,67 метри и широк 1,68 метри, i10 комбинира компактна надворешност со пространа внатрешност и флексибилност за живеење во величественост.

Динамичен и модерен

Динамичен и модерен

Со своите грациозни линии и извајани контрасти, подобрениот дизајн на i10 привлекува внимание со својот спортски став, новите тркала и елегантно ново LED осветлување.
Најсовремена поврзаност

Најсовремена поврзаност

Уживајте во беспрекорно поврзување со новата целосно дигитална контролна табла, со екран на допир од 8 инчи, безжичен Apple CarPlay™ и Android Auto™ и Bluelink® Connected Car Services.

Повеќе сигурност и мир на умот

Повеќе сигурност и мир на умот

i10 има еден од најсеопфатните технолошки пакети за активна безбедност во својата класа, вклучувајќи го и Hyundai Smart Sense, нашите најнапредни системи за помош на возачот.

Беспрекорна технологија за активна безбедност

Беспрекорна технологија за активна безбедност

Во својата класа, i10 нуди еден од најлесните пакети за активна безбедност, дизајниран да ви даде поголема безбедност и мир со Hyundai Smart Sense, нашите најсовремени напредни системи за помош на возачот.
Уживајте во беспрекорно поврзување.

Уживајте во беспрекорно поврзување.

Лесно е да останете поврзани со екранот од 8 инчи и функциите како Apple CarPlay и Android Auto.

i10 N Line – Оставете спортски впечаток

i10 N Line – Оставете спортски впечаток

i10 N Line ви овозможува да зачекорите на следното ниво со широк спектар на ексклузивни дизајнерски карактеристики и опционален мотор од 100ks за спортско искуство во возењето.

Технологија на моторот за која времето не може ништо

Технологија на моторот за која времето не може ништо

Euro 6d-TEMP е стандарден за Hyundai. Сите новорегистрирани модели на Hyundai во Европа веќе ги исполнуваат стандардите за емисија на издувни гасови Euro 6d-TEMP. Euro 6d-TEMP го комбинира циклусот на лабораториски тестови WLTP со дополнителни тестови за емисиите на патиштата познати како реални емисии при возење или RDE.

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 0.47MB Ценовник ново i10
PDF dokument | 0.45MB Ценовник ново i10 N-Line
PDF dokument | 0.4MB Акциски ценовник Hyundai i10

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.