Револуционерен дизајн. Електрични перформанси.

Добредојдовтe во револуцијата. Напреден и експериментиран, потполно новиот Tucson не е само едноставна еволуција на својот продолжеток, туку потполна револуција на дизајнот. И додека блеска во прогресивниот дизајн, новиот Tucson исто така има најсовремена паметна технологија и најголем асортиман на електрични погонски склопови во својот сегмент.

Електицифирани погонски склопови

Електицифирани погонски склопови

Го дополнивме вашиот избор. Сега можете да изберете од разновидниот асортиман на погонски склопови во сегментот, од опциите бензин или дизел со 48хибрид, до хибрид и plug-in хибрид. 

Револуционерен дизајн

Револуционерен дизајн

Динамичен геометриски облик, остри агли и први на светот Параметарски сокриени светла се комбинација која новиот Tucson го прави моќен и единствен на патот.    

Најдобра безбедност во класата

Најдобра безбедност во класата

Уживајте во уште поспокојно возење со напредни системи за асистенција на возачот и во пакетот за активна безбедност со широк распон на иновативни функции. 

​Од концептуален автомобил до револуционерен SUV дизајн

​Од концептуален автомобил до револуционерен SUV дизајн

Прогресивениот дизајн на потполно новиот Tucson беше инспириран од Hyundai Vision T SUV концептот, кој доби сјајни пофалби на саемот AutoMobilityLA 2019. Неговите остри агли и футуристички облици се лесно препознатливи во овој нагласен компактен SUV, првиот Hyundai SUV развиен во склад со новата дизајнерска филозофија на Спортска Сензуалност. 

Најголем асортиман на електрифицирани модели

Најголем асортиман на електрифицирани модели

Изберете погонски склоп кој е вистински за вас. Изберете помеѓу MHEV хибрид, хибрид или plug-in хибрид. 

Поврзаност

Поврзаност

Откријте ја најсовремената паметна технологија, како што е 10,25” навигациски екран, 10,25 дигитална инструмент табла и централна конзола, целосно осетлива на допир. 

Безбедност

Безбедност

Напредни најсовремени безнедносни системи и системи за напредна помош на возачот. 

5 години гаранција со неограничена километража

Како и кај сите Hyundai модели и потполно новиот Tucson е произведен спрема највисоки стантарди за квалитет. Квалитетот го поддржуваме со гаранција од 7 години со неограничена километража, така што можете да уживате во работите кои ги сакате во животот без никакви грижи за својот автомобилНа сето тоа, литиум-јонската полимерна батерија со високи перформанси на новиот Tucson е заштитена со гаранција од 8 години или 160000 километри, што прво ќе се достигне. Уживајте во посебен спокој кој ви пружа стандард, една од најдобрите гаранции во животот. 

5 години гаранција со неограничена километража

Технологија на мотор отпорна на иднината.

Сите нови регистрирани Hyundai Tucson модели со бензиски мотори во Европа ги исполнуваат Euro 6d стандардите за емисија 

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 3.17MB Hyundai Tucson Каталог
PDF dokument | 0.49MB Hyundai Tucson Ценовник
PDF dokument | 0.46MB Hyundai Tucson Hybrid Ценовник
PDF dokument | 0.42MB Tucson N-Line Ценовник
PDF dokument | 0.64MB Акциски ценовник Hyundai Tucson
PDF dokument | 0.43MB Акциски ценовник Hyundai Tucson HEV

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.