Исклучителен спортски дух.

Однесете го вашиот автомобил на следното ниво со привлечни дизајнерски елементи преземени директно од серијата N со високи перформанси. Покрај опсегот на ексклузивни дизајнерски карактеристики, i10 N Line нуди и искуство во возењето со опционалниот моќен мотор со 100ks.

Исклучителен спортски дух.

Динамичен и сигурен. Од секој агол.

Еден поглед е доволен за да ги видите тркачките корени на линијата i10 N. Неговите подобрувања во надворешниот дизајн вклучуваат ексклузивна N решетка и браници кои потсетуваат на динамичниот изглед на револуционерниот i30N. Впечатливата дијагонала на LED дневните светла создава силен впечаток и заедно со ексклузивните алуминиумски тркала од 16 инчи, го нагласува спортскиот изглед на овој модел.

Динамичен и сигурен. Од секој агол.
Подобрете го вашето возење со N Line перформансите на возење.

Подобрете го вашето возење со N Line перформансите на возење.

i10 N Line е достапен со ексклузивен 1-литарски T-GDi 3-цилиндричен мотор со 100ks и 172 Nm вртежен момент или со 1,2-литарски Mpi 4-цилиндричен мотор со 84 КС и 118 Nm вртежен момент. Двата мотори се достапни со 5-брзински мануелен менувач. Дополнително, спортскиот 1-литарски T-GDi има специјално дотерани компоненти на суспензијата и воланот за брзо динамично возење и побрз одговор при управувањето.   3-цилиндричниот T-GDi мотор достапен во линијата i10 N испорачува максимална моќност од 74 kW (100 КС) при 4.500 вртежи во минута. Потрошувачката на гориво (комбиниран тест циклус) за Hyundai i10 N Line за 1-литарскиот T-GDi во l/100km е 5,4, а емисиите на CO2 (комбиниран тест циклус) во g/km се 123 (WLTP).

N Line браник и решетка.

N Line браник и решетка.

Агресивно дизајнираниот преден дел се карактеризира со спортски браник и долна обвивка, како и уникатна решетка N Line со црвени акценти.

Уникатни LED дневни светла

Уникатни LED дневни светла

Дијагоналните LED дневни светла (DRL) и редизајнираниот LED рефлектор на предните светла создаваат силен спортски ефект и дење и ноќе.

Храбар нов дизајн на осветлување

Храбар нов дизајн на осветлување

Ажурираната комбинација на задни светла има редизајниран светлосен изглед за уште подинамичен изглед и подобра видливост.
Динамични црвени акценти

Динамични црвени акценти

Внатрешноста, исто така, се истакнува со динамични црвени прстени околу отворите за воздух и нова ткаенина со три црвени ленти и контрастна шема на црвени шевови на седиштата.
N Line кожен волан

N Line кожен волан

Воланот N Line е обработен во перфорирана кожа со црвени контрастни шевови и спортски метални акценти.

Метални спортски педали.

Метални спортски педали.

Металните спортски педали го подобруваат динамичното возење. Имаат брусена метална завршница со нелизгачки гумени влошки за подобра контрола при возењето.

Рачен менувач Sports N Line.

Рачен менувач Sports N Line.

Менувачот N Line се одликува со спортски метални акценти, тркачка црвена линија и кожни облоги за подобро држење и поголемо тркачко чувство.

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 0.47MB Ценовник ново i10
PDF dokument | 0.45MB Ценовник ново i10 N-Line
PDF dokument | 0.4MB Акциски ценовник Hyundai i10

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.