Поставување нови стандарди.

Целосно новиот Tucson поставува нови стандарди во компактниот SUV сегмент со импресивниот опсег на најсовремена паметна технологија. Уживајте во врвната поврзаност, најдобрите безбедносни карактеристики во класата и напредните системи за помош на возачот, како и најдобриот електрифициран опсег на погонски единици во сегментот.

Поставување нови стандарди.

Предности

Повеќе предности и удобност.

Разновидниот и поврзан Tucson нуди поголема удобност и безброј предности. Паметните карактеристики, како што е далечинското преклопување на седиштата, го прават ставањето на багаж брзо и лесно. А, паметниот walk-in уред Ви овозможува лесна контрола на совозачкото седиште. Вашите патници ќе бидат воодушевени од седиштата кои се загреваата, како и режимот на Multi Air Mode со индиректни отвори за воздух кои ќе направат пријатен амбиент.

Walk-in уред.

Walk-in уред.

Оваа паметна опција му овозможува на возачот да го навалува совозачкото седиште со едно притискање на копче за полесно влегување во автомобилот и поголема удобност.

Разновидност во комбинациите за преклопување на задните седишта.

Разновидност во комбинациите за преклопување на задните седишта.

За подобрена практичност и разноврсност, задното седиште сега може да се преклопи во сооднос 40:20:40. Покрај тоа, рачките за далечинско преклопување на страните на багажникот Ви овозможуваат да ги преклопите седиштата од далечина.

Паметен електричен багажник.

Уживајте во лесното товарење. Багажникот се отвара автоматски кога паметниот клуч е детектиран во близина на 3 секунди, што е исклучително погодно кога рацете Ви се полни додека се враќате од шопинг. 

Откријте ново ниво на управување со климатизацијата.

Да бидеме реални. Сите сме различни. На некои им се допаѓа кога е жешко, други кога е постудено. Затоа го опремивме комплетно новиот Tucson со технологија на Multi-Air Mode. Multi-Air Mode го дистрибуира воздухот преку индиректни и директни отвори, така што воздухот се излегува понежно, но вкупниот волумен на воздух останува ист. И климатизацијата со три зони Ви овозможува да поставите различни температурни зони за возачот, совозачот и патниците на задните седишта.

Мулти-воздух Mod технологија.

Мулти-воздух Mod технологија.

Зголемете ја Вашата удобност. За прв пат во возило на Hyundai, скриениот Multi Air Mod кај комплетно новиот Tucson се состои од комбинација на директни и индиректни отвори за воздух за климатизација и греење, за да се создаде попријатен амбиент.

Греење и вентилација на седиштата.

Греење и вентилација на седиштата.

Во лето ладно, а во зима топло. Возачот и совозачот ќе бидат воодушевени од опционалното загревање и ладење на седиштата. Достапни се дури и загревни задни седишта.

Контрола на климатизација во три зони.

Контрола на климатизација во три зони.

Зошто да не бидат сите среќни? Трозонска климатизација сега и за патниците на задните седишта.

Поврзаност

Поврзаност

Најмодерна поврзаност.

Комплетно новиот Tucson е надграден со најсовремена технологија како што е технологијата за mirroring на паметните телефони и врвни погодности за поврзување.

10,25

10,25 "екран и контроли осетливи на допир.

Новиот 10,25-инчен екран на допир се совпаѓа беспрекорно со целосната конзола. Сите контроли за навигација, инфо-забава и климатизација се на допир.

10,25

10,25 "дигитална табла со инструменти.

Дигиталната табла со инструменти го подобрува високотехнолошкиот изглед на кабината. Куќиштето на таблата е отстрането за да се зголеми чувството на отвореност и просторност.

Брзо и безжично полнење на Вашиот смартфон.

Брзо и безжично полнење на Вашиот смартфон.

Уживајте во безжичното полнење на Вашиот паметен телефон со неверојатна брзина. Моќта е зголемена од 5W на 15W за уште побрзо полнење. Единицата за полнење има интегрирана функција за ладење за да се спречи прегревање.

Предни и задни USB порти.

Предни и задни USB порти.

Секогаш нека бидат наполнети Вашите уреди. Целосно новиот Tucson е достапен со предни и задни USB порти за да им овозможи на сите патници да ги полнат своите уреди додека се во движење.

Усовршено препознавање на гласот.

Усовршено препознавање на гласот.

Климатизацијата, системот за инфо-забава, отворањето на багажникот, греењето на воланот, како и другите системи на возилото сега можете да ги манипулирате преку говорни команди со Вашиот глас.

Врвен систем за озвучување KRELL.

Врвен систем за озвучување KRELL.

Премиум звучниот систем KRELL нуди фантастично искуство со осум звучници со високи перформанси и сабвуфер оптимално подесен за да пружи неверојатен звук.

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 3.17MB Hyundai Tucson Каталог
PDF dokument | 0.49MB Hyundai Tucson Ценовник
PDF dokument | 0.46MB Hyundai Tucson Hybrid Ценовник
PDF dokument | 0.42MB Tucson N-Line Ценовник
PDF dokument | 0.64MB Акциски ценовник Hyundai Tucson
PDF dokument | 0.43MB Акциски ценовник Hyundai Tucson HEV

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.