Револуција во еволуција на дизајнот

Префинетиот и прогресивен дизајн на потполно новиот Tucson е револуционерен. Извајаните површини и динамични линии на потполно новиот Tucson го ставаат на прво место во SUV дизајнот, подигнувајќи ја модерната естетика на следно ниво. 

Револуција во еволуција на дизајнот

​Дизајн на екстериерот

Носи Спортска сензуалност во SUV светот

Со голема и широка каросерија, тој е првиот SUV на компанијата Hyundai кој е развиен во склад со дизајнерската филозофија на спортската сензуалност. Неговиот спортски став, комбиниран со остри агли и динамични пропорции на богатите површини, создава прогресивен изглед кој не го намалува робусното SUV наследство на Tucson. 

​Дизајн на екстериерот

Први параметарски сокриени светла на светот

Темно хромираната параметарска решетка на ладилникот со геометриски облик моментално се трансформира кога ќе почнете со возење. Благодарение на високата технологија на осветлување, параметарските светла се сокриени кога се исклучени, а кога ќе се вклучат страничните делови од решетката на ладилникот се трансформираат во сјајни облици кои наликуваат на крилја, создавајќи единствен високотехнолошки стил на осветлување. Кога ќе се исклучат, одново се соединуваат со решетката. 

Први параметарски сокриени светла на светот
Странична карактерна линија во облик на буквата Z

Странична карактерна линија во облик на буквата Z

Нагласен високотехнолошки дизајнерски детал како страничнаат карактеристична линија во облик на буквата создава спортски динамичен впечаток. 

LED задна комбинација на светла

LED задна комбинација на светла

Широките LED задни светла со параметарски сокриени светлосни детали се продолжение на динамичниот прогресивен дизајн. 

Алу фелни

Алу фелни

Опционите фелни од 18’’ и 19’’ ги оптимизираат пропорциите и така дополнително ја нагласуваат неговата спектакуларна појава. 

Високо технолошко стаклено лого

Високо технолошко стаклено лого

Високотехнолошките елементи на дизајнот на задниот дел од возилото се крунисани со глатко стаклено Hyundai Лого, кое изгледа тродимензионално, но всушност е на ниво на површината, што значително го истакнува во однос на традиционалните амблеми на возилата. 

Сокриен заден бришач

Сокриен заден бришач

Потполно новиот Tucson е прв Hyundai модел кој е опремен со сокриен заден бришач, кој исчезнува под спојлерот кога не се користи. 

Shift-by-wire контрола.

Shift-by-wire контрола.

Shift-by-wire управувањето е поврзано со ергономски позиционираниот наслон за рака за интуитивна потреба и навистина го подобрува јасниот изглед на интериерот. 

Зголемена пространост.

Зголемена пространост.

Пораспростанет од секогаш потполно новиот Tucson им нуди на патниците удобност и пространост кои вообичаено тешко се наоѓаат во автомобилите од овој сегмент. Патниците расположение. Изворите на светла се на долната централна конзола, во подлогата за безжично на задните седишта уживаат дополнителниот простор за нозете. полнење на телефонот и преградите во вратите. 

Амбиентално осветлување

Амбиентално осветлување

Подесете ги светлата на начин на кој вие саката. Амбиенталното осветлување нуди 64 подесиви бои и 10 нивоа на осветлување кои лесно се прилагодуваат на вашето  

Уживајте во поголем багажен простор.

Уживајте во поголем багажен простор.

Багажникот е поголем и зависи од избраната опрема и погонскиот систем: генерално ќе уживате во 620 литарски багажен простор со подигнати седишта и до 1799 литри кога ќе се преклопат. 

Волан

Волан

Новиот волан со нов дизајн можете подобро да го фатите. Има разнивидни команди и работи со подобрена удобност. Новиот дизајн на воланот исто така го проектира дизајнерскиот сјај на кокпитот. 

Панорамски кров

Панорамски кров

Пуштете го сонцето да влезе во вашиот автомобил и уживајте со ветерот во вашата коса кога ќе го отворите панорамскиот кров на потполно новиот Tucson. 

Комбинации на бои за интериерот.

Изберете помеѓу два пакети на бои за опремата на интериерот, вклучувајќи го и еднобојниот Obsidian Black, Moss Grey. Која боја и да ја изберете, двојните украсни сребрени линии се протегаат од централната конзола до задната врата и хармонично се вклопуваат со уредни слоевити тактилни површини на материјали во комплементарни неутрални тонови. 

Obsidian Black

Obsidian Black

Класична црна со опции, седиштата да бидат текстилни или кожни. 

Moss Grey

Moss Grey

Интериер во сива боја и исто така има опција за текстилни или кожни седишта. 

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 3.17MB Hyundai Tucson Каталог
PDF dokument | 0.49MB Hyundai Tucson Ценовник
PDF dokument | 0.46MB Hyundai Tucson Hybrid Ценовник
PDF dokument | 0.42MB Tucson N-Line Ценовник
PDF dokument | 0.64MB Акциски ценовник Hyundai Tucson
PDF dokument | 0.43MB Акциски ценовник Hyundai Tucson HEV

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.