Осветлување соодветно на брзината

Осветлување соодветно на брзината

Осветлувањето е синхронизирано со брзината. Осветлувањето на предната кабина се менува од 10% при 30 км/ч до 100% при 100 км/ч.* Почувствувајте ја брзината врз основа на интензитетот на светлината.

Место за складирање во возилото

Место за складирање во возилото

Седнете удобно во разновидна внатрешност со ефикасен и солиден простор за складирање. Тенките врати без копчиња нудат максимален простор кабината, преградата со лизгачка фиока обезбедува дарежлив простор, а отворената, широко дизајнирана централна конзола обезбедува специјализиран простор за дополнителна удобност.

Тенки врати без копчиња

Тенки врати без копчиња

Уживајте во поголема просторност и повеќе складишен простор.

Централна конзола налик на мост

Подобрете го искуството во автомобилот со прилагодување на просторот. Централната конзола лесно се прилагодува за одмор, работа, дневна соба или игра и ви овозможува да уживате во вашиот животен стил дури и на пат.

Централна конзола налик на мост
Истегнете ги нозете

Истегнете ги нозете

Наменската IONIQ 6 платформа со рамен под E-GMP (Електрична глобална модуларна платформа) ги прави елементите модуларни и го максимизира внатрешниот простор за возење, живеење и играње, обезбедувајќи врвна удобност.

Оптимизирана просторност

Оптимизирана просторност

Навистина опуштете се, затоа што можете. Благодарение на повеќе простор за нозете за патниците, притоа овозможувајќи различни аранжмани за предните и задните седишта.

Оптимизирана силуета

Оптимизирана силуета

Естетиката и функционалноста хармонично се спојуваат во рационализираната силуета на IONIQ 6. Евоцирајќи ја природно извајаната убавина на речен камен со едноставен, рационализиран и сензуален дизајн на силуета, овој електрифициран стримлајнер нуди оптимизиран простор и нови стандарди во првите редови на ерата на мобилноста на возилата на електрична енергија.
Светла со параметарски пиксели

Светла со параметарски пиксели

Осветлете ја иднината со препознатливиот параметарски дизајн на пиксели на IONIQ. Применет на повеќе од 700 делови, вклучувајќи предни светла, задни комбинирани светла и предни долни сензори, овој дизајн еволуираше и е интегриран за да го зајакне идентитетот на брендот на IONIQ 6. Имплементирани во секој модел на IONIQ, параметарските пиксели ги спојуваат дигиталните и аналогните генерации кои ја поврзуваат електричната иднина.
Убавината на транспарентноста

Убавината на транспарентноста

IONIQ 6 е остварување на силуетата на нашите соништа, обликувана со проѕирни текстури налик на стакло кои совршено ја рефлектираат светлината. Функционалните, сензорните и емоционалните атрибути на транспарентноста се истакнати на задниот спојлер на IONIQ 6, антената со перки од ајкула, DSM камерата, заштитните облоги, џебот на вратата и долниот капак на конзолата, дополнително нагласувајќи го впечатокот за просторност и уникатност.
Антена

Антена "перка на ајкула"

Дигитален страничен ретровизор (DSM камера)

Дигитален страничен ретровизор (DSM камера)

Нов амблем на Хјундаи

Нов амблем на Хјундаи

Рачки на вратите со автоматско повлекување

Рачки на вратите со автоматско повлекување

Паметен персонилизиран простор

Паметен персонилизиран простор

Еколошки обработена кожа

Еколошки обработена кожа

За седиштата и други делови од ентериерот се користи еколошки обработена кожа обработена со растителни екстракти и обоена со ленено масло.
Био-боја

Био-боја

Површините како што се панелите на внатрешните врати и воланот се обложени со био-боја направена од екстракти од растенија како што се семе од репка и пченка.
Тапацир од рециклирана рибарска мрежа

Тапацир од рециклирана рибарска мрежа

Во тапацирот на IONIQ 6 се користат одржливи влакна направени од рециклирани рибарски мрежи.

Интензивни бои за зголемена свесност и подобар фокус.

Најдете мир и хармонија во боите на природата.

Подигнете го расположението со смели и живописни бои.

Одржливи материјали

Одржливи материјали

Во согласност со визијата за етичка посебност на IONIQ 6 и инспирирани од денешните еколошки свесни потрошувачи, различни одржливи материјали се применети на надворешноста и внатрешноста на IONIQ 6. Во зависност од изборот на опрема, тие вклучуваат еко-обработена кожа ( седишта), рециклирана ПЕТ ткаенина (седишта), био ТПО кожа (табла), био ПЕТ ткаенина (постава на таванот), био боја добиена од растителни масла (врати) и тепих од рециклирани рибарски мрежи - за прв пат се применето на моделот IONIQ.

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 0.45MB Ценовник Hyundai IONIQ 6

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.