КОнечно автомобил НАправен за тебе!

Новата Hyundai Konа отсега достапна во Ми-Да Гранд Моторс по промотивна цена од 22.900 евра. Искористи ја оваа понуда и купи ја Hyundai Kona со STYLE ниво на опременост, 1.6 GDI бензински мотор и моќност од 198 KS. Моделот е со 7 брзински автоматски менувач со двојна склопка и широко ниво на опременост кое нуди:

- Систем за следење на коловозната лента​

- Систем за автоматско сопирање и детекција на пешаци

- Kонтрола на сопирачките на удолница

- Задна паркинг камера

- Алуминиумски фелни 17”

- 8” LCD Touch Display

- Избор за стил на возење кој највеќе ти одговара.

- Карактеристики кои го прават овој модел вистинскиот избор за Твојот нов автомобил.

Дознај повеќе за новата Kona тука

Посети го нашиот салон на адреса бул. ,,Босна и Херцеговина бр. 1" Скопје 1000, Северна Македонија и купи ја новата Кона направена за тебе.

Работно време: Пон - Пет 08:00 - 17:00, Саб 10:00 - 14:00 Мобилен: +389 75437008

Телефон: +389 2 307 3103

e-mail: contact@hyundai-mk.mk

PDF dokument | 4.28MB Каталог Hyundai Kona

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.