Добредојдовте во едно сосема ново ниво на спортност. Седнете во надградената кабина на TUCSON N Line и веднаш ќе ги почувствувате корените на неговиот моторен спорт. Спортските седишта N Line имаат лого N и црвени контрастни шевови, кои може да се најдат и на облогите на вратите и на потпирачот за раце. Други N дизајнерски елементи може да се најдат на коженото копче на менувачот или на капакот на конзолата по жица, во зависност од избраниот менувач.

Метални педали

Метални педали

Спортските метални педали го подобруваат динамичното возење. Тие се карактеризираат со брусена метална завршница со гумени влошки отпорни на лизгање за поголема контрола.

N Line Волан

N Line Волан

Обработен во фина кожа и со црвени контрастни шевови и спортски металик акценти, воланот N Line гордо го прикажува логото N.

Црвен пораб

Црвен пораб

Црвениот пораб е применет низ спортската кабина: на седиштата, инструмент табла, воланот, облогата на вратите и потпирачот за раце.

N Line седишта

N Line седишта

Спортските седишта N Line ве одржуваат во контрола и удобност со одлична лумбална потпора и се обложени во луксузна мешавина од перфориран црн велур и кожа.

Конзола Shift-by-wire

Конзола Shift-by-wire

Логото N е прикажано и во централната конзола, која има елегантна темна завршница.

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 4.54MB Hyundai Tucson N-Line Каталог
PDF dokument | 0.42MB Hyundai Tucson N-Line Ценовник

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.