Подесување на суспензијата

Подесување на суспензијата

Оптимизирана за линијата N, електронски контролираната суспензија реагира побрзо и посилно на движењата и командите на управувањето. Како резултат на тоа, и управувањето се чувствува поцентрирано и подобро поврзано.

Нормален режим

Нормален режим

Во нормалниот режим, инженерите ја задржаа добрата удобност при возење во градскиот сообраќај.

Спортски режим

Спортски режим

Спортскиот режим е заострен и нуди поголема контрола и повратни информации за целиот опсег на брзина. Подоброто поврзување и поддршка против превртување обезбедуваат уште поголема контрола на патот.

Погонски единици

TUCSON N Line е достапен со различни погонски единици и за моќност и за ефикасност, кои се достапни со различни нивоа на електрификација или без. Единствениот погон кој не е достапен од стандардната верзија е дизелот со мала моќност.

Дизел и бензин

Дизел и бензин

48 V Благ хибрид

Заштедете гориво и намалете ги емисиите со благиот хибриден систем од 48 V. Го поддржува моторот со согорување со дополнителен вртежен момент при забрзување и при тргнување.

Plug-in хибрид

Plug-in хибрид

Уживајте во најдоброто од двата света

Во 2021 година ќе биде достапна и plug-in хибридна верзија на целосно новиот TUCSON. Таа се заснова на моќната комбинација на 1,6-литарскиот T-GDi Smartstream мотор поврзан со електричен мотор од 66,9 kW, придвижуван од литиум од 13,8 kWh полимерна батерија. Заедно, бензинскиот мотор и електричниот мотор обезбедуваат максимална моќност од 265 КС и максимален вртежен момент од 350 Nm.

Хибрид

Хибрид

Електрифицирана ефикасност

Хибридот е придвижуван од новиот 1,6-литарски T-GDi Smartstream бензински мотор и електричен мотор од 44,2 kW, со литиум-јонска полимерна батерија од 1,49 kWh за комбинирана вкупна моќност од 230 КС.

Потрошувачка на гориво (комбиниран тест циклус) за Hyundai TUCSON Hybrid 1,6 литарски T-GDi 4WD во l/100 km: 6,6 - 6,2; Емисии на CO2 (комбиниран тест циклус) во g/km: 149 - 140(WLTP).

Потрошувачка на гориво (комбиниран тест циклус) за Hyundai TUCSON Hybrid 1,6 литарски T-GDi 2WD во l/100 km: 5,9 - 5,5; Емисии на CO2 (комбиниран тест циклус) во g/km: 135 - 125 (WLTP).

Smartstream бензински мотор

Smartstream бензински мотор

Потрошувачка на гориво (комбиниран тест циклус) за Hyundai TUCSON 1.6 T-GDi 150 PS со 48V MT 4WD во l/100 km: 7,8-7,3; Емисии на CO2 (комбиниран тест циклус) во g/km: 177,7-164,7 (WLTP)

1,6-литарскиот T-GDi Smartstream бензинец е достапен со 150 КС, шестстепен мануелен менувач и погон на четири или две тркала. Тој е опремен со уникатната технологија за континуирано променливо времетраење на вентилот (CVVD) на Hyundai, која ги оптимизира перформансите на моторот и ефикасноста на горивото, а истовремено е и еколошки.

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 4.54MB Hyundai Tucson N-Line Каталог
PDF dokument | 0.42MB Hyundai Tucson N-Line Ценовник

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.