Довербата во моќните детали.

Надграден со широк спектар на дизајнерски карактеристики инспирирани од мотоспортот, TUCSON N Line зрачи со возбудлив перформанс. Агресивно променетиот преден дел е крунисан со уникатната N Line верзија на параметриската решетка за скриени светла и рафинираните доводи за воздух, со црна рамка што ги врамува LED фаровите. Облогите во боја на каросеријата, браникот и страничните лајсни ставаат елегантен раб на оваа спортска изведба.

Напред

Напред

Ексклузивната N Line решетка, светлата сребрена лизгачка плоча и правоаголниот браник N Line со спортска префинетост на доводот за воздух се некои од главните моменти во предниот дел.

Странично

Странично

Профилот се карактеризира со енергично странично обликување во боја на каросеријата, што создава подинамични пропорции и линии за потенок изглед.

Заден дел

Заден дел

Правоаголниот заден браник е во хармонија со спортските двојни издувни врвови и светлата сребрена лизгачка плоча, која е нагласена со црвена рефлекторска лента.

N Line решетка

N Line решетка

Одликувајќи се со значката N Line и црна рамка на фаровите - параметарските шари на скапоцениот камен на решетката се обработени со спортски рабови за да создадат дополнителни рефлексии.

Нагласени сјајни затемнети прозори

Нагласени сјајни затемнети прозори

Црната рамка околу графиката на страничниот прозорец тече низ профилот до динамичниот заден крај, генерирајќи чувство на движење напред инспирирано од тркачката патека.

Ексклузивен аеродинамичен спојлер.

Ексклузивен аеродинамичен спојлер.

Нагласувајќи го спортскиот изглед во задниот дел, TUCSON N Line е опремен со аеродинамичен спојлер кој е подолг од стандардниот модел и украсен со перки.

Спортски двојни издуви

Спортски двојни издуви

Ауспухот со двоен издув е усогласен со мускулеста лизгачка плоча и елегантна линија на рефлексија.

Ексклузивни 19

Ексклузивни 19" N Line алуминиумски фелни

TUCSON N Line има и похрабри и поспортски алуминиумски тркала од 19 инчи. Продолжувајќи ја Sensuous Sportiness филозофијата, параметарските обрасци ја нагласуваат нивната геометриска структура.

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 4.54MB Hyundai Tucson N-Line Каталог
PDF dokument | 0.42MB Hyundai Tucson N-Line Ценовник

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.