Живејте младешки и активно.

Новата KONA буди живо чувство кај нас. Има младешки, разигран дизајн кој ги буди сетилата и повикува на подетално испитување на неговите можности. Влезете внатре, притиснете го копчето за старт и KONA влегува во вашиот живот за да ви овозможи исклучително динамични перформанси. KONA е значително подобрена од напред кон назад за да ги задоволи потребите на возачите кои водат активен живот.

Твој стил, твој начин.

Твој стил, твој начин.

Новата KONA е модерна и самоуверена и на свој начин секогаш се вклопува во сите ваши патувања. Без разлика дали вечерате во центарот на градот или возите по сeлски пат, KONA ќе направи сè за да се чувствувате како дома.

Дизајнирана да биде различна.

Дизајнирана да биде различна.

Моќните линии на Kona го привлекуваат вашето внимание од секој агол. Дизајнот е силен и стабилен, зајакнат насекаде, вклучувајќи ја и заштитната обвивка над лакови на тркалата. Оваа облога на долниот дел од лимот се протега до потпорните плочи и двата браници и обезбедува практична заштита од камења и други остатоци на патот.

Обликувајте го според вашето возење.

Обликувајте го според вашето возење.

Само погледнете го еднаш и веднаш ќе сфатите дека новата Kona е пред своето време. Футуристички? Дефинитивно, но нема ништо радикално во тоа, нејзините дизајнерски иновации се направени на вистински начин. Геометријата е софистицирана со многу високотехнолошки детали, како што е технологијата за LED осветлување. Атрактивните алуминиумски тркала ќе ве воодушеват и фасцинираат.

 

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 4.28MB Hyundai KONA Каталог
PDF dokument | 0.45MB Hyundai KONA Ценовник

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.