Нов екран за навигација со екран на допир од 10,25 инчи

Нов екран за навигација со екран на допир од 10,25 инчи

Новиот екран на допир од 10,25 поддржува Apple CarPlay® и Android Auto®, за да можете да го поврзете телефонот и да ги имате сите функции на телефонот пред вас на големиот екран.
Безжично полнење

Безжично полнење

Практично лоцираната безжична подлога за полнење обезбедува брзо и лесно полнење на мобилниот телефон за уредите со овозможена Qi технологија.
Е-повик

Е-повик

Автоматски ја повикува службата за итни случаи ако сте доживеале несреќа и ако воздушните перничиња се активирале. Или притиснете го копчето SOS за итна помош во секое време, 365 дена во годината.
Врвен звучен систем KRELL

Врвен звучен систем KRELL

Најсовремениот звучен систем KRELL ви овозможува извонредни перформанси на звук, за да можете да уживате во него максимално.

ПРИДОБИВКИ

Уживајте во врвните придобивки.

А кога станува збор за практичноста, широк спектар на иновативни естетски и технички решенија е инсталиран во новата KONA Hybrid за да ви овозможи најдобар комфор и функционалност, дури и за патниците на задните седишта. Ова вклучува греење на задните седишта и USB приклучок на задното седиште.

Греење и вентилација на седишта

Греење и вентилација на седишта

Топло во зима и ладно во лето. Возачките и совозачките седишта се достапни со загревани и вентилирани седишта.

Удобност на задните седишта

Удобност на задните седишта

Патниците на задните седишта ќе ги обожуваат загреваните седишта, како и пригодните USB приклучоци каде што можат  да ги полнат своите паметни телефони.

Амбиентално светло

Амбиентално светло

Новата технологија за амбиентално осветлување ја осветлува редизајнираната централна конзола и просторот за нозете, подобрувајќи го елегантниот карактер на ентериерот.

Електрична паркинг сопирачка (EPB)

Електрична паркинг сопирачка (EPB)

Електронската сопирачка за паркирање се наоѓа во централната конзола. Практично и лесно за користење, исто така ослободува простор во внатрешноста.

Задна паркинг камера

Задна паркинг камера

Уживајте во подобра видливост при паркирање и возење. Со притискање на копче, задната камера ви покажува што точно се случува зад вас на централниот екран на допир, дури и додека возите.

Head-up дисплеј (HUD)

Head-up дисплеј (HUD)

Со импресивна видливост, нашиот head-up дисплеј ви помага да останете безбедни со проектирање важни информации како што се брзината, командите за навигација и предупредувањата на ниво на прегледност.

Команди на волан

Команди на волан

Сакате да ја преземете контролата? Во режимот Sport, можете да ги користите контролите поставени на воланот за рачно да менувате брзини за повеќе предизвици.

Греење на воланот

Греење на воланот

Држете ги рацете топли дури и на ладно време. Ќе ви се допадне овој брз комфор на воланот.

Услуги поврзани со Bluelink®

Kona Hybrid има онлајн препознавање глас и широк спектар на функции за да го направат вашето возење поудобно и попријатно. Покрај многуте паметни функции што можете да ги контролирате со апликацијата Bluelink, во системот за навигација е вклучена и бесплатна петгодишна претплата на Hyundai LIVE Services.

Персонализиран кориснички профил

Персонализиран кориснички профил

Зачувајте сè како што сакате. Сега можете да ги зачувате поставките за инфозабава, како што се јазик, Bluetooth и поставките за навигација.

Проширено препознавање глас

Проширено препознавање глас

Активирајте или контролирајте функции како што се контрола на климата, контроли за инфозабава и загревани странични ретровизори, како и загревање на воланот преку гласовна команда.

Информации за цената на горивото во живо

Информации за цената на горивото во живо

Најдете гориво кога ви треба брзо и по добра цена. Услугата за покривање на бензинска пумпа постојано се ажурира и ви дава информации за моменталната цена на горивото и информации за локацијата, само притиснете го екранот за да го поставите изборот како дестинација.

On & Off : паркирање

On & Off : паркирање

Најдете место за паркирање побрзо и паркирајте поефикасно без стрес. Оваа функција ви помага да ги најдете и споредите опциите за паркирање во гаражи, паркинзи и на улица.

Временска прогноза

Временска прогноза

Сакате да знаете какво време ве очекува на патот? Со нашата услуга за временска прогноза во живо, секогаш можете да бидете во тек со најновите временски информации за вашата моментална локација, дестинација или омилени градови.

Предупредување од радар

Предупредување од радар

Сеопфатна услуга со предупредувања и на фиксни и на мобилни радари* За да можете да се фокусирате на безбедно, сигурно и опуштено возење.

Информации за сообраќајот

Информации за сообраќајот

Пристигнете побрзо. Со информациите за сообраќајот во реално време на Hyundai, ја добивате најдобрата рута според преовладувачките услови, како и најточните проценки за времето на пристигнување.

Live точки на интерес

Live точки на интерес

Наоѓањето адреса, POI (точка на интерес) или комбинација од двете никогаш не било толку лесно. Благодарение на бесплатното пребарување на текст, секогаш можете да го најдете местото што го барате.

Bluelink® поврзување

Услугите поврзани со Bluelink® ви овозможуваат беспрекорно поврзување директно со новата Kona Hybrid со онлајн препознавање глас и широк опсег на функции што го прават возењето попријатно и поудобно. Покрај многуте паметни функции што можете да ги контролирате со апликацијата Bluelink, во системот за навигација е вклучена и петгодишна бесплатна претплата за Hyundai LIVE Services.

Навигација до последен метар

Навигација до последен метар

Можеби ќе треба да ја паркирате вашата нова Kona Hybrid некаде пред да пристигнете на вашата дестинација. Ако сте во опсег од 200 метри до 2 километри, можете да ја префрлите навигацијата од автомобилот во апликацијата Bluelink. Со проширената реалност, вашиот телефон ќе ве однесе токму таму каде што сакате да одите.

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 0.36MB Новата Hyundai KONA Hybrid Ценовник
PDF dokument | 4.28MB Новата Hyundai KONA Hybrid Каталог

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.