Напред

Напред

Атрактивниот нов браник непречено се влева во облогите на лакот на тркалата, формирајќи заштитна обвивка околу лакот на тркалата и заштитен појас под силната нова решетка.

Странично

Странично

Спортската силуета е нагласена со визуелната врска помеѓу лакови на крилата и поостриот, појасниот, похармоничен преден дел.

Назад

Назад

Новиот заден браник го следи концептот на предните и страничните панели и е нагласен со нова робустна метална регистарска табличка.

Стилски избор на бандажи

Стилски избор на бандажи

Новата KONA Hybrid е достапен со 16” и 18” алуминиумски тркала кои го рефлектираат иновативното возење на неговата хибридна погонска група.

Хибридна ознака

Хибридна ознака

Таа гордо ги покажува своите хибридни особини. Надворешниот дизајн на новата KONA Hybrid е идентичен со оној на новата KONA, освен специјално дизајнираните алуминиумски тркала и хибридните ознаки на багажникот.

Елегантен дизајн на нови LED светла

Елегантен дизајн на нови LED светла

Воочливиот преден дел е целосно редизајниран, вклучувајќи препознатливи нови LED фарови и потенки дневни светла горе.

Регистарска табличка

Регистарска табличка

Цврстата регистарска табличка вклучува пониски доводи за воздух кои визуелно ги надополнуваат богатите области околу главната решетка, кои вклучуваат вертикални аеродинамични влезови за подобрување на протокот на воздух.

Елегантни нови задни светла

Елегантни нови задни светла

Елегантната тема на аеродинамичниот дизајн може да се види и кај задниот браник во тенките светла. Завиткани внатре во интегрираните индикатори за насока и задните светла кои дополнително го истакнуваат прогресивниот дизајн.

Внатрешност

Супериорното поврзување исполнува софистицирана удобност.

Разноврсна, удобна и поврзана, внатрешноста на новата KONA е дизајнирана да изрази помодерен и попрефинет изглед од неговите претходници. Моќни и софистицирани во исто време, совршени за активен живот, новите подобрувања во дизајнот се вклопуваат во одличната надворешност на секој чекор. А кога станува збор за паметната технологија, можете да ги изберете најмодерните врвни карактеристики за поврзување и удобност.

Внатрешност
10,25

10,25" целосно дигитална табла со инструменти

Сјајната и целосно дигитална табла со инструменти 10,25 му дава на кокпитот екстра високотехнолошки изглед. Неговата шема на бои се менува во зависност од избраниот режим на возење: Eco или Sport. Десниот бројчаник прикажува информации за хибридниот погон, како што е моменталниот статус на полнење на батеријата, како и моменталното ниво на потрошувачка на енергија.

10,25

10,25" екран на допир

Екранот на допир од 10,25” овозможува лесен пристап до информациите за автомобилот, инфозабавниот систем, навигацијата и вашите омилени апликации и музика преку сликање од паметен телефон.
Дизајн акценти на модерен ентериер

Дизајн акценти на модерен ентериер

Издвојуваме уште една посебна карактеристика во дизајнот на ентериерот, а тоа е технологијата на амбиентално осветлување што ја осветлува централната конзола и просторот за нозете на новата KONA Hybrid.

Нови бои на ентериерот

Опции за нови бои за внатрешни работи. Со нови бои и материјали, новата KONA е достапна со цврста црна внатрешност или двобојна светло-беж внатрешна облога, како и верзија од камел боја на кожа.

Црно монохроматски

Црно монохроматски

Со црни текстилни седишта, темната антрацитна нијанса создава софистициран изглед. Опционалната кожна верзија се одликува со елегантна текстура на тартан, која се рефлектира во перфорацијата на материјалот.

Светло беж

Светло беж

Како алтернатива на темната внатрешност, KONA е достапна и со светло-беж внатрешни фитинзи, нагласен свеж изглед се забележува на панелите на вратите и седиштата.

Камел

Камел

Со изборните седишта од камел кожа и камел боја на централната конзола, можете да изберете природен изглед.

Изразете се. Ваш автомобил. Ваши бои.

Новата KONA Hybrid ви овозможува да го приспособите неговиот дизајн според вашиот личен стил. Сега е достапна со 6 нови бои за надворешноста и можете да изберете од вкупно 10 надворешни бои за да ја комплетирате нејзината атрактивна силуета. Дополнително, некои бои на каросеријата се достапни со покрив и куќиште на ретровизорите во Phantom Black. Ова ви овозможува дополнително да го приспособите вашиот изглед за да создадете автомобил кој совршено одговара на вашиот вкус.

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 0.36MB Новата Hyundai KONA Hybrid Ценовник
PDF dokument | 4.28MB Новата Hyundai KONA Hybrid Каталог

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.