Издвојуваме

Издвојуваме

Благодарение на иновативниот хибриден погон, новата KONA Hybrid комбинира атрактивен изглед со исклучителна ефикасност на горивото. Освежен со новите дизајнерски карактеристики и најсовремената паметна технологија, како што се најсовремените паметни системи за помош на возачот и интуитивните карактеристики за поврзување, овој SUV ве вози со помалку гориво со стил.

Дизајн

Дизајн

Нагласените, прогресивни подобрувања во дизајнот и даваат на новата KONА Hybrid поаеродинамичен, атлетски изглед, додека сè уште го задржува својот робустен уникатен SUV изглед.

Одлична ефикасност на горивото

Одлична ефикасност на горивото

Никој не рече дека намалувањето на емисиите треба да биде досадно. Иновативниот хибриден погон обезбедува исклучителна потрошувачка на гориво и возбудливи перформанси.

SUV разновидност

SUV разновидност

Компактен SUV кој не прави компромиси со просторноста, бидејќи новата KONA Hybrid има простор и за патници и за багаж со зголемен капацитет на багажникот.

Што е хибрид?

Новата KONA Hybrid е опремена и со бензински и со електричен мотор. Тие работат заедно со поддршка на моќна батерија за да обезбедат одлична ефикасност на горивото и намалување на емисиите, беспрекорно префрлајќи се помеѓу конвенционален мотор и електричен мотор, понекогаш користејќи ги и двата. Како дел од системот за регенеративно сопирање, електричниот, мотор исто, така помага да се забави возилото додека се полни батеријата.

Што е хибрид?
Подобрена безбедност

Подобрена безбедност

Сега е достапна со проширен опсег на најсовремени напредни системи за помош на возачот, обезбедувајќи вам и на вашите патници уште поголема безбедност и мир на умот.

Супериорно поврзување

Супериорно поврзување

Bluelink® ви овозможува да го контролирате вашиот автомобил преку телефон или глас. Hyundai LIVE Services обезбедува информации за сообраќајот и паркирањето во реално време и многу, многу повеќе.

5 години гаранција со неограничена километража

5 години гаранција со неограничена километража

Како и сите други возила на Hyundai, новата KONA Hybrid е произведена според највисоките можни стандарди за квалитет. И ние го поддржуваме тој квалитет со гаранција од 5 години и неограничена километража, за да можете да уживате во работите што ги сакате во животот без да се грижите за автомобилите. Дополнително, литиум-јонската полимерна батерија со високи перформанси е заштитена со 8-годишна гаранција или 160.000 km, што и да се случи прво. Уживајте во мирот на умот што го обезбедува најдобрата гаранција - стандардот.

8 години гаранција за батерии

8 години гаранција за батерии

Технологија на мотори што е доказ за иднината.

Технологија на мотори што е доказ за иднината.

Сите новорегистрирани модели на бензински мотори Hyundai KONA во Европа се во согласност со стандардот за издувни гасови Euro 6d.

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 0.36MB Новата Hyundai KONA Hybrid Ценовник
PDF dokument | 4.28MB Новата Hyundai KONA Hybrid Каталог

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.