Екстериер

Не срамете се да покажете дека сте присутни. Освежениот изглед на новиот Tucson се истакнува во толпата, почнувајќи од редизајнираните предни светла и предна маска, па сè до динамичниот изглед на тркалата, задните комбинирани светла и задниот спојлер.

Внатрешен дизајн

Внатрешен дизајн

Висок технолошки изглед

Висок технолошки изглед
Предна маска

Предна маска

Потпирачката хексагонална решетка на Hyundai со избор на метален сребрен или хромиран гарнирски тип додава уникатен и препознатлив допир на својот софистициран и динамичен дизајн идентитет.

LED дневни светла (DRL)

HID предни светла

Страничен изглед

Страничен изглед

Хромирани лајсни на вратите

Хромирани лајсни на вратите

Хромирани надворешни кваки

Хромирани надворешни кваки

Трепкачи во надворешни ретрoвизори

Трепкачи во надворешни ретрoвизори

Панорамски сончев кров

Панорамски сончев кров

Со повеќе природно светло, бидете поблиску до природата и почувствувајте ја сензацијата на возење во воздух со панорамски сончев кров за најдобро уживање во возењето.

 

17'' челик

18'' челик

19'' челик

17'' челик, темно

Заден изглед

Заден изглед

Заден изглед

Заден изглед
LED задни комбинирани светла

LED задни комбинирани светла

Високо монтирано LED стоп светло

Високо монтирано LED стоп светло

Ентериер

За максимален комфор во нашиот одлично функционален и органски дизајн, новиот Tucson Ве поврзува со напредниот Интерфејс на Човечка Машина (HMI) за Ваше максимално задоволство при возење.

 

Ентериер

Внатрешни алатки

Кожни гарнитури и други висококвалитетни материјали се применуваат на новиот реконструиран преден панел на Tucson, нудејќи посовремен и софистициран изглед и чувство, додека лебдечкиот тип 8 "LCD екран на допир ги прави информациите поинтуитивни и лесно достапни.

 

Внатрешни алатки

Ценовник / Каталог

Документот Име преземете
PDF dokument | 210.11MB Каталог Tucson
PDF dokument | 0.37MB ЦЕНОВНИК TUCSON

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.