Повеќе простор. Врвен звучен систем.

Потполна безжична поврзаност. Поголем и подобар. Потполно новиот i20 доаѓа со повеќе од сè. Повеќе предности благодарејќи на бежичното пресликување на екранот од телефонот на 8” екран осетлив на допир и бежичното полнење на паметниот телефон за сите опции со touch екран. Повеќе багажен простор значи дека можете со себе да понесете сè што сакате. “BOSE” звучен систем со осум звучници кои ви носи повеќе забава кога ќе одлучите да го покачите звукот и да запеете.

Повеќе простор. Врвен звучен систем.
Повеќе багажен простор.

Повеќе багажен простор.

Со капацитет на багажникот од 351 литри, што е за 25 литри повеќе отколку кај претходниот модел, потполно новиот i20 нуди повеќе простор за вас и вашето семејство да се спакувате и да тргнете во авантури.

Капак на багажникот.

Капак на багажникот.

Ви треба простор за голем багаж? Прикладно сместете го капакот на багажникот зад задната клупа како оптимално би го искористиле багажниот простор на новиот i20.

Врвен Bose® звучен систем.

Уживајте во неверојатното аудио искуство со врвниот Bose® звучен систем во потполно новиот i20. Со осум звучници, вклучувајќи и subwoofer, дизајниран е да го следи спортскиот стил на автомобилот и да овозможи аудио искуство подеднакво динамично како што е возењето со потполно новиот i20.

Врвен Bose® звучен систем.
Бежично полнење.

Бежично полнење.

Уживајте во поврзаноста на вашиот мобилен телефон без кабел, со бежичниот полнач за сите екрани осетливи на допир и бежичното пресликување на 8" екран на допир.

USB влезови.

USB влезови.

Поврзувањето и полнењето на преносни USB уреди во вашиот потполно нов i20 никогаш не било полесно со влезовите на предниот и задниот дел од возилото. Само вклучете и пуштете.

Функција за најдобра поврзаност во класата.

Уживајте во врвната паметна технологија со двојниот визуелно комбиниран екран од 10.25” кој има опции за поделен екран.

Функција за најдобра поврзаност во класата.
10.25

10.25" централен екран осетлив на допир.

Потполно новиот i20 ви овозможува иновативна технологија да го направи вашиот живот полесен. Неговиот опционален 10.25” екран осетлив на допир ги интегрира функциите на 3D, навигација, медија и поврзаност.

8″ екран осетлив на допир со аудио дисплеј

8″ екран осетлив на допир со аудио дисплеј

8" екран осетлив на допир исто така има функција за бежично пресликување на екранот на паметниот телефон овозможувајќи ви лесно поврзување и пресликување на вашиот паметен телефон преку Apple CarPlay или Android Auto апликацијата.

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 2.88MB Hyundai i20 Каталог

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.