Предна страна

Ваш автомобил. Ваша боја. 

Прилагодете го вашиот нов i20 како би го рефлектирал вашиот личен стил и изберете една од 10-те подеднакво заносни бои на екстериерот кои го дополнуваат неговиот привлечен изглед. Дополнително на тоа, двобојната варијанта со Phantom Black покрив му дава на автомобилот посебен и модерен изглед, кој е единствен како и Вие.

Предна страна
Нови дневни светла.

Нови дневни светла.

Спортски изглед и безбедност. Дневните светла оставаат впечаток на улиците и ја подобруваат видливоста и воочливоста на комплетно новиот i20 за останатите учесници во сообраќајот.

Профил

Привлечете внимание со вашиот изглед.

Елегантен и воодушевувачки комплетно новиот i20 поставува нови предизвици со својот нов сензуелно спортски дизајн. Поширок, подолг и со понизок кров од својот претходник, i20 е првиот автомобил во Европа кој е инспириран со дизајнерската филозофија на Спортска Сензуалност на компанијата Hyundai, што претставува хармонична комбинација на енергични пропорции, стил и технологии.

Профил
Динамично осветлување.

Динамично осветлување.

Странично издолжените LED предни светла со динамично акцентирани остри дневни светла визелно се поврзуваат со задниот дел на автомобилот и прават единствен изглед.

 

Двобоен кров.

Двобоен кров.

Изразете го својот став со дополнителната опција за двобоен Phantom Black кров. Креирајте автомобил кој совршено ќе се вклопи со вашиот вкус.

Алу тркала 17

Алу тркала 17"

Тргнете на пат со стил и новодизајнираните 17" алу тркала, кои дополнително ќе го подобрат неговиот доминантен став на патот.

Единствен дизајн на C столбот

Единствен дизајн на C столбот

Динамичен личен став на потполно новиот i20 е постигна со нагласениот дизајнерски избор што видливо е истакнат на новиот дизајн на C столбот.

​Задна страна

Спортски редефиниран. 

Динамичен, препознатлив, сензуално спортски со својот револуционерен дизајн, потполно новиот i20 од компанијата Hyundai поставува нови стандарди во својот сегмент. Неговиот енергичен изглед во склоп со богатиот избор на нови возбудливи опции за ентериерот го прави совршен автомобил кој ќе одговара на вашата личност.

​Задна страна
Единствен дизајн на задните светла.

Единствен дизајн на задните светла.

LED комбинацијата на светла во облик на буквата Z совршено визуелно се протега преку вратата на багажникот поврзувајќи ги задните светла што создава единствен изглед.

Редизајниран заден браник.

Редизајниран заден браник.

Нов дизајн на задниот браник кој го нагласува динамичниот изглед на комплетно новиот i20, создавајќи автомобил кој зрачи со спортски став од секој агол.

Ентериер

Ентериер

Вистинската убавина доаѓа одвнатре.

Комеплтно редизајнираниот ентериер на новиот i20 совршено се вклопува со екстериерот на возилото кое ги привлекува сите погледи. Покрај големиот број на достапни прилагодливи опции  на располагање ви е алат за прецизно прилагодување на автомобилот на вашиот личен вкус.

Вистинската убавина доаѓа одвнатре.

10.25'' Audio Video Navigacija (AVN).

10.25 инчен екран осетлив на допир овозможува лесен пристап на функциите на автомобилот, инфотеинмент системот, навигацијата и апликациите од вашиот паметен телефон.

10.25'' Audio Video Navigacija (AVN).
Елегантна контролна табла.

Елегантна контролна табла.

Елегантни хоризонтални сечила кои го истакнуваат неконвенционалниот изглед на контролната табла, на која е истакнат елегантниот и широк дизајн на предната конзола.

Спортски волан со четири крака.

Спортски волан со четири крака.

Управувајте и останете поврзани преку командите на спортскиот волан.

Висококвалитетен и високотехнолошки ентериер

Дизајнерите на компанијата Hyundai креираа, свеж, нов изглед, применувајќи широка низа од естетски и технички решенија за транспарентна и модерна атмосфера. Вратите се продолжуваат на контролната табла на елегантен и сензуален начин, инспириран од облици во природата. Обликот на вратите совршено се вклопува со инструмент таблата, а ЛЕД амбиенталното светло создава суптиле и софистициран амбиент во кабината.

Висококвалитетен и високотехнолошки ентериер

Сјајна дигитална инструмент табла од 10.25"

За нагласен високотехнолошки изглед на кабината, сјајната нова инструмент табла од 10.25’’ ги прикажува основните информации за возењето таму каде што најдобро може да ги видите: напред и во средина. Изгледот на екранот може да го промените по ваша желба: вашата брзина може да биде прикажана дигитално, како и протокот на енергија ( само за 48V) или SmartSense функција.

Сјајна дигитална инструмент табла од 10.25

Црна.

Безвременски класик, поедноставен но сепак пригладен и модерен, дефинитивно вистински избор за оние кои повеќе сакаат тивка внатрешност.

Црна и Сива.

Црна и Сива.

Црна и сива шема на бои која е акцентирана со пораб, истканувајќи ги спортските особини на потполно новиот i20 кој е видлив во кабината.

Лимета зелена.

Лимета зелена.

 Еднакво живописно и суптилно, опција со Лимета зелен пораб, го става во прв план динамичниот карактер на новиот i20.

LED амбиентално светло.

LED амбиентално светло.

Ноќните возења се секогаш посебно искуство. Суптилно, фино подесено LED амбиентално осветлување на ентериерот додава нова пријатност на вашето патување.

Создаден за удобност.

Создаден за удобност.

Удобност и спортски стил одат рака под рака во потполно новиот i20. Високо квалитетните седишта од ткаенина гарантираат максимална удобност на секое патување.

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 2.88MB Hyundai i20 Каталог
PDF dokument | 0.39MB Hyundai i20 Ценовник

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.